אייקון סגירת טופס
אייקון צור קשר צור קשר
רוצים שאחזור אליכם?
השאירו פנייתכם כאן

אימון אישי לבני נוער עם הפרעת קשב וריכוז


אימון אישי לבני נוער | שוש מעוז אריהאין עוררין על כך שתקופת ההתבגרות מהווה תקופה קשה ומאתגרת מאוד הן עבור בני נוער והן עבור בני משפחתם. מדובר בתקופה לא פשוטה, שבה חווים בני הנוער בו זמנית מגוון רחב של שינויים, החל משינויים פיזיים ורגשיים וכלה בשינויים חברתיים. אימון אישי לבני נוער מסייע להתמודד עם הקשיים.

שינויים באים לביטוי בכל המהלכים הנוגעים לשגרת היום יום שלהם, בין אם בלימודים ובין אם באינטראקציה ומערכות היחסים שלהם עם בני משפחה וחברים. עם זאת, כשמדובר בהורים הנאלצים להתמודד עם תהליכי ההתבגרות של ילדיהם הסובלים מהפרעת קשב, אזי המשימה עלולה להוות עבורם אתגר של ממש.

אימון אישי לבני נוער: התהליכים שחווים מתבגרים עם הפרעת קשב במעבר מילדות לבגרות

מדובר בדרך חתחתים רצופת קשיים ואתגרים, שכן ההורים נאלצים להתמודד בו זמנית מול שני תהליכים שונים, שהאחד נוגע לתהליך ההתבגרות של הנער והמעבר מילדות לבגרות, כשהדבר מתבטא לא רק בשינויים פיזיים ובהיבט החברתי, אלא גם באינדיווידואציה והתבדלות מההורים, בבניית יעדים לעתיד וכן הלאה.

התהליך האחר כרוך בהתמודדות שלו עם כל הקשיים והמשקעים שנגרמו בילדותו בשל הפרעת הקשב ושאותם הוא נאלץ "לסחוב" במסעו האישי אל עבר גיל ההתבגרות, תוך שהפרעת הקשב עשויה לשנות את אופייה ולבוא לידי ביטוי בתסמינים חדשים בהתאם לתקופה זו בחייו. הבשורה הטובה היא שלא מדובר בגזירת גורל, וניתן להתמודד ביתר קלות עם התקופה הזו, ואף לעבור אותה בשלום בעזרת אימון אישי לבני נוער שסובלים מהפרעת קשב.

ארגז כלים וטכניקות להתמודדות יעילה עם הקשיים והאתגרים

אימון אישי לבני נוער הלוקים בהפרעת קשב מחולק לשני מישורים שונים. האחד מכוון להקניית כלים ומיומנויות להתמודדות יעילה עם הקשיים והאתגרים הנובעים מהפרעת הקשב, בעוד שהמישור השני מתמקד בשינוי דפוסי חשיבה לקויים, פיתוח אסטרטגיות למידה ודרכי פעולה אפקטיביות לשיפור הביצועים ומימוש מטרות.

האימון מעניק לבני הנוער ארגז כלים וטכניקות לבניית תבניות, לפיתוח אסטרטגיות, להתעמתות עם מכשולים ולשמירה על מיקוד, כמו גם שיטות יישום לתכנון ומימוש מטרות ויעדים. בנוסף מקנה האימון כלים לניהול זמן, לשיפור תפקודים ניהוליים, ארגון והתארגנות, כלים להעלאת הדימוי העצמי, להעמקת המודעות לקשיים שעלולים לצוץ בהמשך דרכו של המתבגר וכלים לשמירה על הישגים.

משחק הקלפים של שוש מעוז אריה:

 

X