אייקון סגירת טופס
אייקון צור קשר צור קשר
רוצים שאחזור אליכם?
השאירו פנייתכם כאן

בחירות והכרעות נכונות בדרך לצמיחה והצלחה - פעילות ערכים


ערכים מהווים עבור כולנו את הבסיס ועמוד השדרה עליהם אנו נסמכים לאורך חיינו. אדם ללא ערכים הוא אדם ללא שורשים ובעתות משבר הרי שהוא עלול למצוא עצמו תלוש וחסר אונים.

אישיותנו מורכבת מערכים שהינם דרכים בהן בוחר האדם באשר לאופן התנהגותו וחייו וזאת מתוך אמונה בטוב., ערכים הם עקרונות עליהם מושתתת המערכת הנורמטיבית של החברה והם נועדו לאפשר לנו להבדיל בין טוב ורע. פעילות ערכים מחלקת את התחום לשתי קבוצות: ערכים נצחיים שהינם אידיאות דוגמת שלוםן, שוויון, צדק ואהבה וערכים אינסטרומנטליים, המיועדים לאפשר לנו מימוש של מטרות וכוללים נימוסים, אחריות, הישגיות, התחשבות ועודוהגשמה. ערכים הינם אידיאלים שהאדם מאמין בהם וחותר להגשמתם, כאשר כל אדם יכול לעצב את סולם הערכים שלו ולקבוע את דרכו ואת מטרותיו בחיים.


פעילות ערכים – מפגש האדם את עצמו 


פעילות ערכים מבוססת על העובדה כי כל אחד מאתנו מחזיק במערכת מסוימת של ערכים אשר נטמעים בנו לאורך השנים מהשפעות שונות של הורים, חברה, תרבות, אמונה ואירועים שונים. פעילות ערכים עוסקת במתן תשובות לשאלות רבות בהן: מה חשוב לי בחיים? למה זה חשוב לי? מעורר בי השראה? מה מרגש אותי? מה מחזק את ביטחוני ועוד. פעילות ערכים מתייחסת למצב הנוכחי ומצבלא להעתידי בלבד. התשובות לשאלות הנ"ל מתייחסות למצבים עכשוויים, כאשר כל ערך מהווה הכרעה אישית של האדם ובכל פעם האדם נתון לשיקול מחודש לגבי אופן הכרעתו. פעילות ערכים עוסקת במפגש האדם עם עצמו באופן אישי וכן היא תורמת בפן העסקי תרומה חשובה למען יצירת תרבות עסקית חיובית ולשם ניהול ותרגום עסקי המבוסס על ערכים. כל חזון של חברה חייב להיות מושתת על ערכים שהינם הדברים שבהם מאמינה החברה והינם בעלי השפעה על אופן פעילותה והתנהגותה. 


מימוש פוטנציאל אישי ועסקי


שוש מעוז אריה הינה מנטורית למימוש פוטנציאל אישי ועסקי בעלת ניסיון ומומחיות של שנים רבות בתחום. בעזרת הכלים המקצועיים והניסיון העשיר, שוש מסייעת לאנשים לממש ולמצות את הפוטנציאל הגלום בהם ולהפוך להיות מי שהם באמת רוצים להיות וכן להגשים יעדים ומטרות בחיים. אחת הפעילויות הנכללות באימון האישי היא פעילות ערכים אשר מביאה את האדם להבנה עמוקה באשר לדרכים הנכונות לו לפעול, תוך יצירת בסיס איתן שניתן לצמוח ממנו ולהתעצם.
 

פעילות ערכים

X