אייקון סגירת טופס
אייקון צור קשר צור קשר
רוצים שאחזור אליכם?
השאירו פנייתכם כאן

הורים למתבגרים עם הפרעת קשב? הכל על אימון אישי לבני נוער


הורים למתבגרים עם הפרעת קשב וריכוז נאלצים להתמודד עם קושי כפול: הראשון, הפרעת הקשב של הנער שלהם, והקושי השני – גיל הבגרות. אין ספק שמדובר באתגר גדול מאד! 

אם אתם הורים לנער כזה, חשוב שתדעו שהאימפולסיביות, הקושי לעכב תגובה, ההורמונים המשתוללים שלום, מעלים למעלה את הסיכון לתופעות של התמכרויות, אלימות, פשיעה ועבריינות. בשלבים הללו נתונים המתבגרים תחת השפעה עצומה מצד החברים, ולעתים עשויים להתקשות בעמידה בלחצים, גם במצבים שבהם הם נדרשים למעשים, אשר נוגדים את החינוך שקיבלו ואת הערכים שלהם, וגם במצבים שבהם הם מודעים לסכנות הטמונות במעשים האלו.

התופעות הללו עלולות להחריף ולהקצין במקרים שבהם למתבגרים ישנה הפרעת קשב וריכוז, והם נמצאים בסיכון גבוה יותר מעמיתיהם שלא סובלים מהפרעת קשב לתופעות של התמכרויות לאלכוהול ולסמים, אלימות, פשיעה ועבריינות, כמו גם לנשירה מבית הספר ואו התנתקות מהמשפחה.

לפיכך, להורי מתבגרים בכלל, ובפרט להורי מתבגרים בעלי הפרעת קשב, כדאי להפנות את הנער לאימון אישי לבני נוער, על מנת לאפשר הן למתבגר והן להורים לצלוח את תקופת גיל ההתבגרות בשלום.

אימון אישי לבני נוער: ארגז כלים גדוש ועשיר לכל החיים

אימון אישי לבני נוער הסובלים מהפרעת קשב מתבצע בשני מישורים מקבילים, כשהאחד מכוון להקנות לנער מיומנויות וכלים להתמודדות נכונה ואפקטיבית מול האתגרים והקשיים הנובעים ישירות מהפרעת הקשב והריכוז, בעוד שהמישור האחר שם את המיקוד בשינוי דפוסי חשיבה והתנהגות לקויים והמרתם בדפוסים הנכונים, וכן בפיתוח אסטרטגיות למידה יעילות ודרכי פעולה המאפשרות להם לשפר ביצועים ולממש את המטרות שהציבו לעצמם.

ייחודו ויתרונו של האימון האישי בהשוואה לשיטות אחרות נעוץ בכך שלא זו בלבד שהוא מסייע לבני הנוער בהתמודדות מול הקשיים הנקרים בדרכם בתקופה זו של חייהם, אלא שהוא מעניק להם ארגז כלים גדוש ועשיר המשמש אותם לכל אורך החיים כמו קורס העצמה אישית, החל ממיומנויות לפיתוח אסטרטגיות, לשמירה על מיקוד ולהתעמתות אפקטיבית עם מכשולים, ועד לכלים להעלאת הדימוי העצמי, לניהול זמן אפקטיבי, ארגון והתארגנות.

אימון אישי לבני נוער | שוש מעוז אריה

X