אייקון סגירת טופס
אייקון צור קשר צור קשר
רוצים שאחזור אליכם?
השאירו פנייתכם כאן

הפרעת קשב אצל בעלי עסקים


 

כשמדברים על הפרעת קשב אצל בעלי עסקים מדברים בד"כ על מגוון של מאפיינים התנהגותיים. בין אם מדובר בקשיים הנוגעים לתכנון הזמן ביום יום, ניהול פרוייקטים, מעקב שוטף של פעילויות, חוסר מיקוד, דחיינות של מטלות וביצוע חצאי משימות. כמו כן אנשים הסובלים מלקות זו פחות יעילים ודעתם מוסחת בקלות. ההפרעה מתבטאת גם בתחומים רבים בחיים הקשורים בעיקר ללימודים, עבודה, זוגיות, הורות, עסקים ועוד.

היבטים נוירו-ביולוגיים – מקורה של ההפרעה בליקויים התפתחותיים במוח, והתסמינים המרכזיים שלה הם קשיי קשב וקושי בריכוז, פעלתנות יתר,תגובתיות יתר ולעיתים גם אימפולסיביות. נוסף לכך, חשוב לציין, שכדי לעמוד בקריטריונים לאבחנה של התסמונת לא חייבים שכל התסמינים יופיעו יחד.

חשוב לציין ששכיחות ההפרעה באוכלוסיה נעה -בין5% ל-10 והיא מופיעה ונמשכת גם מתחת לגיל 7 ונמשכת גם אצל הבוגרים. כמו כן, יש לה מאפיינים נוספים ותחלואות נלוות נוספות.

 

תסכול ואי יציבות -  הפרעת קשב אצל בעלי עסקים

מספר לא מבוטל של אנשים מבוגרים שהולכים להיות עצמאיים בעולם התעסוקה עושים את זה כתגובת לחוויות מתסכלות ומאכזבות מעבודתם כשכירים, שכוללות בין השאר מעבר בין מספר מקומות עבודה וכמובן אי-יציבות כללית.

חלק מאותם אנשים הצליחו לרכוש השכלה גבוהה ותארים, וחלק נפלטו כבר מוקדם יותר ממערכת החינוך עם תחושת ערך עצמי נמוך, ביטחון ירוד, ולפעמים נכנסים לשוק העבודה מבלי שעברו הכשרה מעשית בתחום. הפרעת קשב אצל בעלי עסקים -  למרביתם לקויות למידה נוספות שבאות לידי ביטוי בקושי בקריאה וכתיבה, זיכרון ירוד, קושי בניהול זמן ותפקוד רציף. לא מפתיע שעל רצף זה נמצאים גם קשיים רגשיים וחברתיים שהם תוצר לוואי של ההפרעה.

 

מקרה לדוגמא – אולי מוכר לכם

הפרעת קשב אצל בעלי עסקים - מקרה לדוגמא קלאסי הוא על אבנר, מנהל חברה העוסקת בזכיינויות חברת תיווך נדל"ן. כמעט בכל בוקר נכנס למשרדי ההנהלה של החברה כשהוא מתנשף ופיו מלא הסברים משונים להגעה המאוחרת שלו וטרוניות כלפי הנהגים בסביבה.  כעניין שבשגרה, שוכח להביא איתו בכל פעם משהו אחר: פעם אחת זה המפתחות שלו, בפעם אחרת- הטלפון הנייד שלו, מסמכים וחוזים חשובים. הוא גם קופץ ממשימה למשימה מבלי שסיים אותן באופן מלא וללא הבחנה בין סדר העדיפות והדחיפות שלהן. נוטה לדחות משימות למועד מאוחר יותר, קשה לו לזכור פרטים מורכבים של מטלות, משמיט חלק מהמידע הנוגע להן. הוא נראה תמיד לחוץ וטרוד, בסוף יום עבודה מגיע כועס, מאוכזב, מתוסכל ושחוק.

טיפול בקשב וריכוז - אם הסיפור הזה מזכיר לכם מישהו, תדעו שיש למי לפנות ולקבל עזרה אצל אשת מקצוע בעלת ותק וניסיון של שנים בתחום כמו שוש מעוז אריה.

 

הפרעת קשב אצל בעלי עסקים

 

 

X