אייקון סגירת טופס
אייקון צור קשר צור קשר
רוצים שאחזור אליכם?
השאירו פנייתכם כאן

לא רק בהקשר של לימודים: טיפול בהפרעת קשב וריכוז בקרב מבוגרים


טיפול בהפרעת קשב וריכוז | שוש מעוז אריהסובלים מדחיינות? מתקשים בניהול הזמן שלכם? מאחרים באופן כרוני? מתקשים לסיים משימות ומטלות הדורשות ריכוז התמדה? חיים בתחושה מתסכלת שאינכם מממשים את מלוא הפוטנציאל האישי והיכולות שלכם? מתקשים לשמור על רמת הריכוז והקשב לאורך זמן?

נהוג להתייחס אל הפרעות הקשב והריכוז בהקשר של קושי בלימודים, אולם לבעיה הזו ישנם תחומי נגיעה רבים נוספים, כשהדבר משפיע ובא לביטוי בכל היבטי החיים, החל מההיבט התעסוקתי וכלה בזוגיות ובהורות.

לפיכך, במידה וזיהיתם אצלכם את הסימפטומים הללו, כדאי לגשת לאבחון וטיפול בהפרעת קשב וריכוז, גם אם לכאורה נדמה שבגילאים המבוגרים כבר "פוספסה הרכבת", שכן וניתן, אמנם, להמשיך ולחיות בצל ההפרעה הזו בתחושה של פספוס ותסכול, אך ניתן גם לפנות לטיפול ולשפר משמעותית את איכות החיים.

טיפול ממוקד ואפקטיבי שמביא לשיפור משמעותי בתוך פרק זמן קצר

השלב ההתחלתי בטיפול בהפרעת קשב וריכוז הוא האבחון. מטרת האבחון היא לוודא שאכן מדובר בהפרעת קשב  ולא הפרעות או בעיות אחרות שמתאפיינות בתסמינים דומים. הפרעת הקשב והריכוז ניתנת לאבחון ולטיפול בכל גיל, ובפרט כשהדבר כרוך בתהליך פשוט, מהיר, ממוקד ואפקטיבי שמביא לשיפור משמעותי ולתוצאות מופלאות בתוך פרק זמן קצר, לפיכך, אף פעם לא מאוחר מידי כדי לפנות לאבחון וטיפול. 

הטיפול בהפרעת קשב וריכוז הוא טיפול משולב, החל מאבחון קליני וטיפול תרופתי, דרך נוירו פידבק ועד לטיפולים פסיכותרפיים מסוגים שונים. אחת מהשיטות שהוכחו כיעילות במיוחד היא אימון אישי ע"י מומחה להפרעת קשב, שמטרתו להקנות כלים להתמודדות אפקטיבית מול כל אותם האתגרים והקשיים הנובעים מההפרעה.

טיפול בהפרעת קשב וריכוז: בניית מסגרת אימונית מותאמת אישית

באופן כללי, האימון מהווה תהליך שמורכב מכמה שלבים: השלב ההתחלתי נועד לאיתור מאפייניה וביטויה הספציפיים של ההפרעה בחייו של המתאמן, תוך כדי הגדרת הצרכים והיעדים, על מנת שניתן יהיה לתפור למתאמן מסגרת אימונית המותאמת בדיוק למידותיו.

התכנית האימונית מורכבת מהקניית מיומנויות וכלים לניהול זמן וניהול עצמי אפקטיבי, להעלאת המודעות העצמית, לשינוי דפוסי חשיבה, למידה והתנהגות לקויים ומזיקים והמרתם בדפוסים ובהרגלים נכונים.

כמו כן, התכנית מתמקדת בבנייה ופיתוח של אסטרטגיות יעילות ופרקטיות לחיים, להתמודדות מול הסחות הדעת ולשיפור התפקוד במהלך החיים היומיומיים השוטפים. חשוב להדגיש, כאמור, שהמסגרת האימונית נבנית באופן המותאם אופטימלית לצרכיו ואורח חייו  של המתאמן, והיא כוללת ליווי ותמיכה לכל אורך הדרך.

 

X