אייקון סגירת טופס
אייקון צור קשר צור קשר
רוצים שאחזור אליכם?
השאירו פנייתכם כאן

קלפים טיפוליים למבוגרים ולילדים


קלפים טיפוליים | שוש מעוז אריהבתוך תהליך אישי או קבוצתי בתחומי הדרכה, מודעות ופיתוח מיומנויות בינאישיות מתקדמות, בולט ועולה בשנים האחרונות כלי יצירתי, מרתק ורב עוצמה הנקרא קלפים טיפוליים. קלפים אלו מכניסים את המשתתפים אל מסע רגשי מיוחד ויוצא דופן המוביל לתובנות מעמיקות ולזיהוי דפוסי החשיבה המובילים באופן שונה כל אחד מאתנו. ניתן לעשות שימוש בקלפים ככלי חווייתי ומעורר סקרנות שדרכו נכנסים לתהליך עבודה עם מבוגרים או עם ילדים.

קלפים טיפוליים "על מה ולמה" למבוגרים

סדרת הקלפים "על מה ולמה – קלפים מנסחים ערכים" הינה פיתוח מקורי ומיוחד המיועד לעבודה פרטנית או קבוצתית עם מבוגרים. המשחק מכיל מאה ושישים קלפים המציגים סדרה ארוכה מאוד של ערכים שונים המיוצגים על פני הקלפים באופן חזותי. תוך כדי המשחק, הערכים החשובים לכל משתתף כמו מתגלים ומראים את נוכחותם, דבר היוצר תהליך מרגש של היכרות והתבוננות עצמית אל המיוחדות האישית.

כאשר אנו חיים על פי הערכים החשובים לנו אנו חווים חיים מהנים, מלאי סיפוק ועוצמה, אך כאשר אנו חיים אחרים בניגוד לערכים שלנו, אנו חווים תחושות של תסכול, החמצה וחוסר מימוש. משחק זה מהווה פתח לשיחה חופשית ופתוחה בין המשתתפים ומספק כלי עוצמתי ויוצא דופן למטפל או המאמן המוביל את התהליך, לאפשר למשתתפים לזהות את  הערכים הרצויים והמצויים בחייהם ולעבוד על הפער המתגלה ביניהם.

קלפי "על מה ולמה" לילדים

סדרת "על מה ולמה – ילדים מנסחים ערכים", מאפשרת לנו כהורים לעורר שיח משפחתי כיפי, מרתק ופתוח עם ילדינו. תוך כדי משחק באווירה פתוחה ונינוחה, צפים ועולים הערכים החשובים לנו כהורים, יחד עם הערכים המתגבשים אצל ילדינו מתוך מגוון אירועי החיים שהם חווים במקומות החברתיים השונים בהם הם נמצאים בנוסף למשפחה.

כמובן שחשוב לנו שילדינו יהיו בעלי כושר שיפוט פנימי המונחה על ידי יושר, רגישות וכבוד לזולת ואיננו רוצים שחלילה ייפלו למחוזות אחרים. השיחה המשותפת הנוצרת מתוך קלפים טיפוליים של שוש מעוז אריה המתמחה גם באימון אישי לבני נוער, עוזרת להציף נושאי שיחה אלו, להתבונן על החוויות וההשפעות שילדינו סופגים במהלך היומיום, לנתח אותם יחד עימם, וכך להעלות משמעותית את המודעות העצמית ואת סולם הערכים שחשוב לנו לבנות במשפחתנו.

X